تغییر ساختار فیزیکی مغز با اعتیاد به اینترنت

یک مطالعه نشان داد: افرادی که زمان زیادی را در فضای اینترنت صرف می کنند نمی‌توانند با زندگی واقعی کنار بیایند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا،  این مطالعه نشان داد که استفاده زیاد از اینترنت حتی تغییر ساختار فیزیکی مغز را نیز به دنبال دارد.

محققان این پروژه می‌گویند: ما نمی‌توانیم آرام در ایستگاه اتوبوس بنشینیم و منتظر اتوبوس باشیم. این خیلی بد است چرا که مغز ما به آن زمان کم برای استراحت و پردازش اشیا نیاز دارد.

بیشتر افراد نشانه‌هایی از اعتیاد به اینترنت دارند و نمی‌توانند بدون اینترنت زندگی کنند.

دیوید لوی، یکی از این محققان، گفت: زندگی آنلاین به داشتن “مغز ذرتی” منتهی می‌شود. عملکرد چند تکلیفی اینترنت باعث می‌شود تا زندگی عادی کُند و خسته کننده به نظر برسد.

وی افزود: علاوه بر این، گذراندن زمان زیاد در محیط‌های مجازی باعث می‌شود که افراد نتوانند احساسات دیگران را بفهمند.

 منبع

/ 3 نظر / 24 بازدید
قرآن

سلام جالب بود. ممنون[گل]

Sara.N

خیلی مطلب بدی بود واسه من چون دیگه دارم به مغز ذرتی خودم یقین پیدا می کنم Live with no regrets and love with no excuses Paulo Coelho

T.T.K

یه روان شناس معرفی کن تا همه با هم بریم پیشش و مشکلمونو بهش بگیم. من که از 24 ساعت زندگی 13 14 ساعت رو آنلاینم . facebook و Gmail و persianblog و delshekaste و khoonwars و بقیه سایت ها. البته بیاید تا روان شناسو هم درگیر کنیم و . . . . . **** حامد جون به من یه میل بزن تا بیشتر با هم آشنا شیم. وبت عالیه ولی مشکلش اینه که آمار بازدیدت کمه، میتونم تو این زمینه بهت کمک کنم.