گوگل: ما از جستجوهای شما اطلاعات مفید استخراج می کنیم

 کشف همبستگی میان متغیرهای مختلف، قسمت اصلی کارهای تحقیقی است. بنابراین گوگل با در دست داشتن انواع متغیرهای مربوط به رفتارهای اینترنتی کاربران، می تواند تحقیقات مختلفی انجام دهد. می توانید تصور کنید که چه چیزهایی از همین جستجوهای ساده قابل استخراج است؟ شیوع پدیده ها، افزایش علاقه مردم به یک موضوع خاص یا حتی نگرش مردم یک کشور در مورد مسائل مختلف!

بد نیست در اینجا اشاره ای داشته باشیم به سرویس جدید گوگل که چند هفته پیش معرفی شد: سرویس "همبستگی گوگل" (Google correlate) با این سرویس شما می توانید بر اساس آمارهای جستجو، ارتباط بین کلمات مختلف جستجو شده را بررسی کنید. این سرویس برای کشف همبستگی ها، بیشتر الگوی فراوانی کلمات کلیدی جستجو شده را مدنظر قرار می دهد و البته هنوز در مراحل اولیه و آزمایشی خود قرار دارد و ممکن است کامل و جامع نباشد.

استخراج اطلاعات از جستجوهای کاربران ابزار بسیار سودمند و قوی برای تحقیقات مختلف است. اما وقتی از یک ابزار قدرتمند صحبت می شود، علاوه بر نوش، باید نیش آن را هم در نظر گرفت. شاید گوگل بهتر از هرکسی به روحیات و افکار کاربران خود را آشنا باشد. اما فکر می کنید اگر گوگل در قبال اطلاعات آنها احساس مسوولیت نکند، چه مسائلی ممکن است پیش بیاید؟

/ 2 نظر / 12 بازدید
جالب

خیلی ناراحتم که بچه ها از مطالبتون استفاده نمی کنند. آخه از نظرات زیادی که دادند معلومه

همنشین

سلام من یه گلایه از جالب دارم . در یکی از وبلاگ های گردان هم همچین نظری گذاشتن که چرا دیگران استفاده نمیکنند از مطالب. نظر نگذاشتن برای یه مطلب دلیل بر نخواندن و استفاده نکردن از ان مطلب نیست.قطعا اکثر عزیزان از مطالب این وبلاگ استفاده میکنند.من میبینم که این وبلاگ تا حدود زیادی به سوالات دیگران پاسخ میدن.این یعنی اینکه مخاطب این وبلاگ زیاده.و در موارد زیادی مطالبی گذاشتن که مورد نیاز کاربره .من به نوبه خودم از وبلاگ ریز پردازنده کمال تشکر را دارم.با سپاس